Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2015-08-01 08:18:09

Woodstock 2015: Illusion - wywiad i relacja

Koncerty na 21 Przystanku Woodstock otworzyła legendarna grupa Illusion. Zespół zgromadził pod sceną prawdziwe tłumy. Występ formacji Tomasza Lipnickiego na Woodstocku był wyczekiwany przez fanów od bardzo dawna.

Na koncercie usłyszeliśmy kultowe utwory takie jak: Vandetta, Wojtek, Nóż czy Keff. Nie zabrakło także hasła, które jest wykrzykiwane przez wokalistę na każdym koncercie i powtarzane przez publikę. Chodzi o „pierdolę przemoc”,­ hasło, które wręcz idealnie pasuje do jednego ze sloganów samej imprezy w Kostrzynie, czyli „stop przemocy”.

W wywiadzie, Tomasz „Lipa” Lipnicki, zapytany, czy nie uważa, że to hasło ma tu większą moc, niż na innych koncertach, odpowiedział stanowczo:

„Nie, nie zgadzam się. Ma większą moc, bo jest więcej ludzi, ale hasło jest nośne i tak samo odbierane na każdym naszym koncercie. Zawsze jest wyśpiewywane i wykrzyczane „pierdolę przemoc”. Ludzie cały czas tej przemocy doświadczają w różny sposób, chociażby przez neofeudalny system – dostajemy po dupie cały czas. Jak tu się nie buntować przeciw temu, jeśli ktoś przemocą narzuca pewne normy prawne? Bo jest to też jakaś forma przemocy.”

Koncert zespołu Illusion na kostrzyńskich polach przeszedł już do historii, ale pozostawił potężną dawkę pozytywnych emocji i mądrej treści. Z całą pewnością zespół poderwał Woodstockowiczów i zachęcił do dalszej zabawy na 21 Przystanku Woodstock.

Wywiad: Aleksandra Smolarek
Napisał: Szymon Brudnicki

blog comments powered by Disqus