Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2015-08-08 15:05:09

Woodstock 2015: Duża Scena, otwarcie (2015-07-30)

W czwartek 30 lipca 2015r. równo o godzinie 15:00 nastąpiło oficjalne otwarcie 21. Przystanku Woodstock Festiwal w Kostrzynie nad Odrą. Największy festiwal w Europie otworzył tradycyjnie kolejarz z Żar, Pan Roman Polański. Zaraz po jego zapowiedzi nad woodstockowym polem przeleciały wojskowe samoloty, tworząc biało-czerwoną flagę. Całość trwała około 10 minut a następnie na scenie pojawiła się pierwsza gwiazda.

W tym roku, Dużą Scenę postawiło mocne brzmienie i w pełni reaktywowany zespół Illusion, który zaczął swój koncert nieśmiertelną „Vendettą”. Nie zabrakło oczywiście największych koncertowych pewniaków takich jak „Na luzie”, „Wojtek” czy „Nóż”. Woodstockowicze pod sceną szaleli, roznosząc niesamowite wręcz, ilości kurzu. Tak, to było zdecydowanie jedno z mocniejszych otwarć Dużej Sceny Festiwalu od początku jej istnienia!

Zaraz po kapeli Illusion, swój koncert rozpoczęła grupa wyłoniona dzięki Eliminacjom do Przystanku Woodstock. Pull the Wire to grupa pięciu chłopaków z Żyrardowa grających punk rocka. Dzięki niesamowitej determinacji przeszli wszystkie etapy Eliminacji i zdobyli nagrodę główną - możliwość zagrania na Dużej Scenie. Nie zawiedli chyba żadnego fana punk rocka! Dali energetyczny, bardzo dobrze przygotowany koncert. Widać, że świetnie czują się na scenie i potrafią złapać dobry kontakt z publiką. Podczas bisu, odegrali swój największy hit „Kapslami w niebo”, w trakcie którego Paweł Marszałek (gitarzysta zespołu) miał okazję zagrać na woodstockowej gitarze, stworzonej przez Szymona Chwalisza. Artysta ten, co roku, tworzy instrument z podobiznami woodstockowych gitarzystów, aby móc po koncertach, przekazać go na aukcje WOŚP.

Tego samego dnia, tuż po dwóch koncertach z mocnym graniem, na scenę weszła Ania Rusowicz ze swoim projektem „Flower Power”, oddającym cześć muzyce z lat 60­tych i stylu hippie. W trakcie jej koncertu woodstockowicze wyrzucili w górę kolorowe proszki, dzięki, którym powstały niepowtarzalna atmosfera i klimat. Ludzie bawili się w kolorach, a na scenie Ania Rusowicz wraz z gośćmi (m.in. Natalia Sikora, Gienek Loska, Natalia Przybysz czy Dawid Podsiadło) śpiewała takie hity jak: „Somebody to love”, „Hey Jude” czy „Try”. Ciekawym akcentem koncertu były tańczące na scenie topless kobiety z namalowanymi na piersiach kolorowymi pacyfami. Sama Ania Rusowicz namawiała do zdejmowania ubrań w myśl epoki dzieci kwiatów. Efektem całego projektu było woodstockowe pole pełne kolorowych ludzi tańczących ze sobą do wieczora, a nawet i dłużej, gdyż na scenie pojawiły się jeszcze pięć zespołów: Organek, Shaka Ponk, Within Temptation, Dream Theater oraz laureat Złotego Bączka - Coma.

Tekst: Małgorzata Przybyś

blog comments powered by Disqus