Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2015-01-18 18:57:51

23 Finał WOŚP w Warszawie

Tradycyjnie, jak co roku, odbył się kolejny finał zbiórki organizowanej przez fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Była to już 23 edycja kwesty. Na ulicach miast pojawili się wolontariusze z charakterystycznymi serduszkami i puszkami. Mimo mroźnej aury, dla wielu Polaków dzień zapisał się jako przyjemny. W końcu Finał WOŚP, to nie tylko zbiórka, ale różne przedsięwzięcia kulturalne – koncerty, licytacje, wernisaże...

Atrakcji z pewnością nie brakowało w Warszawie, gdzie pod Pałacem Kultury i Nauki stanęła ogromna scena. Sponsorzy i partnerzy fundacji, dbali o rozrywkę najmłodszych oferując gry i zabawy dla nich, a wszystkim zgromadzonym rozdawali darmowe czapki czy herbatę. Za datek do puszki, można było m.in. wybić sobie okolicznościową monetę. Od samego rana, w studio TVP odbywały się koncerty oraz transmisje. W holu studia był rozstawiony sprzęt medyczny, jaki został zakupiony w ramach zbiórek. Każdemu zainteresowanemu, wolontariusze opowiadali na czym polega praca takiego sprzętu i w czym pomaga chorym. W jednym z boksów, wolontariusze RUR sprawdzali wiedzę dzieciaków na temat pierwszej pomocy.

Około 13:30 zaczął się bieg Policz Się z Cukrzycą, a chwilę później wystartowały koncerty pod PKiN. W ty roku mogliśmy zobaczyć koncerty zespołów takich jak: Coma, Łzy, The Bill, Acid Drinkers czy Dr. Misio. Tradycyjnie o 20:00 w górę poleciało Światełko do Nieba.

Orkiestra Jurka Owsiaka, w tym roku grała z tematem: Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.

Tekst: Aleksandra Smolarek
Zdjęcia: Aleksandra Smolarek, Florentyna Repczyńska

blog comments powered by Disqus