Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2014-08-12 19:13:42

Coma - Woodstock (Duża Scena) 2014

Jednym z najbardziej emocjonujących koncertów 20 Przystanku Woodstock był występ zespołu Coma, w ostatnim dniu festiwalu. Muszę przyznać, że niechętnie podchodziłam do tego koncertu z różnych przyczyn, ale po występie mogę powiedzieć tylko tyle – przeżyłam pozytywny szok!

Byłam na wielu koncertach Comy, ale żaden z nich nie był tak dobry jak 2 sierpnia na deskach Dużej Sceny Przystanku Woodstock! Muzycy przygotowali wspaniały, dopracowany set zawierający najlepsze i najbardziej emocjonujące kawałki. Do sukcesu koncertu oczywiście przyczyniła się także publiczność, miejsce, czas oraz specyficzny klimat festiwalu!

Pod sceną było mrowisko żywych ludzi, którzy bawili się w najlepsze! Niewielu było stojących, jedynie słuchających – praktycznie każdy wczuł się w muzykę i dał ponieść emocjonującym dźwiękom. Choć słońce już zaszło, a twarze oświetlały jedynie reflektory sceny, można było zauważyć łzy w oczach woodstockowiczów, szczególnie gdy padła dedykacja dla Jurka Owsiaka w postaci fantastycznego utworu „Woda leży pod powierzchnią”. Piotr Rogucki powiedział, że jest pełen uznania dla prezesa WOŚP za to co robi, za to jak to robi i tym samym dedykacją podziękował za możliwość wystąpienia na 20 Przystanku Woodstock.

Sam Jurek Owsiak powiedział ze sceny: „Myślałem, że Prodigy ściągnęło do nas najwięcej ludzi, ale teraz jest tu was więcej! W tym momencie bawi się z nami 750tys osób!”. Większość była zapewne pod sceną ponieważ przejść między tłumem było naprawdę ciężko, choć każdy bawiąc się i tak miał oczy dookoła głowy raz ustępował miejsca innym. Morze ludzi zaczynało się już na pasażu handlowym, poprzez połowę drogi na ASP, daleko za Allegro i lasek… Coma jednym słowem przyciągnęła rekordową publikę – brawo!

Jeśli ktoś zastanawia się już na kogo będzie głosował w notowaniu Złotego Bączka, to polecam zespół, który zagrał 2 sierpnia o godzinie 20:50 na Dużej Scenie. Coma naprawdę jest jednym z zespołów, które dały najpiękniejszy koncert na 20 Przystanku Woodstock! Oby nie ostatni raz!

Tekst: Aleksandra Smolarek, foto: Aleksandra Smolarek i Przemysław Mielczarek.

blog comments powered by Disqus