Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Pod patronatem serwisu Gdzieco.pl (zobacz wszystkie).
Dodano: 2012-01-03 17:20:35

Tracy Letts: Sierpień. Hrabstwo Osage.

2012-02-03 — 2012-02-09 Teatr Studio im. S. I. Witkiewicza, Warszawa

Kup bilety!

Tracy’ego Lettsa to utwór, który krytycy uznali za największe osiągnięcie w dramaturgii amerykańskiej początku XXI wieku

Cena biletu: brak informacji

Tracy Letts: Sierpień
przekład: Klaudyna Rozhin
reżyseria: Grzegorz Bral
muzyka: Guy Pearson
scenografia: Paulina Czernek
kostiumy: Anna Puchalska
inspicjent: Maria Kasz
suflerka: Małgorzata Frankowska-Czajka

wystąpią
Ewa Błaszczyk, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Agata Góral, Edyta Jungowska, Monika Obara, Małgorzata Rożniatowska, Joanna Trzepiecińska, Przemysław Bluszcz, Krzysztof Franieczek, Jacek Różański, Mirosław Zbrojewicz, Wojciech Zieliński

Pokazy przedpremierowe: 31 stycznia, 1 lutego, premiera 2 lutego 2012.
[reklama]
Sierpień Tracy’ego Lettsa to utwór, który krytycy uznali za największe osiągnięcie w dramaturgii amerykańskiej początku XXI wieku. Opinię tę potwierdziła przyznana autorowi w 2008 roku Nagroda Pulitzera – najpoważniejsze wyróżnienie literackie w USA . Sztuka cieszyła się niebywałym powodzeniem u publiczności – na Broadwayu grana była bez przerwy przez trzy lata, a do kasy biletowej ustawiały się długie kolejki;  stała się również teatralnym przebojem na wielu scenach europejskich.

Co jest przyczyną tak wielkiego, międzynarodowego sukcesu Sierpnia? Najkrócej mówiąc: temat i forma. Tracy Letts, dramatopisarz, ale i  aktor, z zawodowym wyczuciem praw sceny, buduje przejmującą historię trzypokoleniowej, oddalonej od siebie rodziny, którą do spotkania i konfrontacji postaw zmusza samobójcza śmierć ojca. Przy pomocy wartkich dialogów autor tworzy soczyste postaci ludzi zagubionych i nieszczęśliwych, którzy nie potrafią zapomnieć o dawno doznanych cierpieniach i wciąż wzajemnie się ranią. Mistrzostwo, z jakim Letts ukazuje skomplikowany splot psychologicznych motywacji i wzajemnych relacji, stawia jego sztukę w nurcie najświetniejszej  tradycji realistycznego dramatu amerykańskiego, jaką stworzyli Eugene O`Neill, Tennessee Williams i Arthur Miller.
!
Do prób Sierpnia przystępuje obecnie Teatr Studio. To duże  przedsięwzięcie, które traktujemy jako najpoważniejsze wyzwanie artystyczne sezonu 2011/2012. Tak znakomita literatura wymaga niemniej znakomitej obsady. Do udziału w realizacji Sierpnia dyrektor artystyczny Teatru Studio, a  zarazem reżyser przedstawienia, Grzegorz Bral, zaprosił swoich czołowych aktorów : Ewę Błaszczyk, Edytę Jungowską, Joannę Trzepiecińską, Mirosława Zbrojewicza, Wojciecha Zielińskiego, a także artystów, którzy zagrają gościnnie: Teresę Budzisz-Krzyżanowską, Małgorzatę Rożniatowską. Ta niewątpliwie gwiazdorska obsada, jak i doskonały dramat Lettsa gwarantują powodzenie spektaklu, który chcemy skierować przede wszystkim do widzów ceniących w teatrze najwyższej próby aktorstwo oraz poważną, głęboką literaturę.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Ceny biletów ulgowych(uczniowie, studenci, emeryci, renciści)/normalnych:

- 50 zł / 80 zł - I Strefa - 40 zł / 60 zł - II Strefa - 30 zł / 40 zł - III Strefa - 100 zł - Super Strefa

Miejsce wydarzenia

Logo:

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus