Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Pod patronatem serwisu Gdzieco.pl (zobacz wszystkie).
Dodano: 2010-06-15 20:43:19

8. Edycja Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej

2010-11-23 — 2010-11-28 Kino Świt, Warszawa

8. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej odbędzie się w dniach od 23 do 28 listopada w Warszawie w kinie KINOTEKA w Pałacu Kultury i Nauki oraz w kinie Świt na Targówku.

Cena biletu: brak informacji

8. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej odbędzie się w dniach od 23 do 28 listopada w Warszawie w kinie KINOTEKA w Pałacu Kultury i Nauki oraz w kinie Świt na Targówku .

8. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej dedykowany jest Paulowi Mazurskiemu, amerykańskiemu reżyserowi, aktorowi, scenarzyście i producentowi filmowemu, którego obrazy były wielokrotnie nominowane do OSCARA i innych międzynarodowych nagród. Amerykański reżyser zostanie laureatem Honorowej Kamery Dawida. W trakcie trwania festiwalu odbędzie się retrospektywa filmów Paula Mazurskiego, twórcy "Moscow on the Hudson" (wyst. Robin Williams), "Tempest" (wyst. John Cassavetes), czy tez "Bob and Carol and Ted and Alice." Zaprezentujemy również najnowsze, wartościowe produkcje związane z tematyką żydowską nagradzane na najważniejszych festiwalach całego świata. Niektóre będą miały polskie lub europejskie premiery.

Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej, który odbywa się nieprzerwanie od momentu założenia przez Daniela Strehlaua w 2003 roku, jest pierwszym w Polsce festiwalem przybliżającym kinematografie związana z dziejami i kultura narodu żydowskiego. W ciągu ostatnich siedmiu lat zaprezentowaliśmy ponad 500 filmów, z których wiele zostało nagrodzonych najważniejszymi nagrodami świata filmu. W 2006 roku przyznaliśmy KAMERĘ DAWIDA (główna nagrodę festiwalu) filmowi West Bank Story, który trzy miesiące później otrzymał OSCARA w kategorii najlepszy krótkometrażowy film aktorski. W 2009 roku Daniel Strehlau, dyrektor festiwalu wręczył Quentinowi Tarantino w studiu Universal Pictures w Los Angeles specjalną nagrodę za film Bękarty Wojny, prezentowany polskiej publiczności podczas naszej imprezy. Laureatami Honorowej KAMERY DAWIDA byli: Steven Spielberg, Woody Allen, Roman Polanski, Andrzej Wajda, Gustaw Holoubek i Barbara Streisand.

Więcej informacji: www.wjff.pl

Miejsce wydarzenia

Logo: Kino Świt

Kino Świt

ul. Wysockiego 11
Warszawa

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus