Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2011-06-25 13:53:47

Konrad Mastyło - koncert

2011-08-20 Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Szczecin

Mastyło Konrad – kompozytor, legendarny pianista krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Zaliczany do najbardziej znanych polskich pianistów.

Cena biletu: brak informacji

20. 08. 2011 (sobota), godz. 19.00, duży dziedziniec, bilety 25 zł, w dniu koncertu 35 zł

Mastyło Konrad – kompozytor, legendarny pianista krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Zaliczany do najbardziej znanych polskich pianistów.

Urodzony 11 lutego 1960 roku w Stalowej Woli, tu wychował się zdobywając przygotowanie i wiedzę do swej muzycznej kariery. Jako młody chłopiec był ministrantem w kościele Świętego Floriana. Już wtedy zakiełkowała w nim miłość do muzyki organowej, która wcześniej oczarowała go w Kościele pod Wezwaniem Świętej Trójcy w Rudniku. Jest miłośnikiem dobrej muzyki.

Absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Stalowej Woli. Ukończył krakowską Akademię Muzyczną. Jest organistą oraz pianistą z długoletnim stażem. Swoją wierną publiczność zdobył w krakowskim kabarecie "Piwnica pod Baranami". Na stałe współpracuje z Jackiem Wójcickim, Anną Szałapak, Beatą Rybotycką, Elzbietą Towarnicką. Współpracował z Markiem Grechutą będąc członkiem zespołu "Anawa".

Nagrał muzykę do kilkudziesięciu znanych filmów, m.in. do filmów Kieślowskiego "Dekalog", "Podwójne życie Weroniki", "Trzy kolory" oraz "Europa, Europa" Agnieszki Holland. Muzykę w jego wykonaniu usłyszymy w filmach "Damage" (1992), "Trois couleurs. bleu", (1993), "Mouvements du desir" (1994), - "When a man loves a woman", (1994), "Elisa", (1995), "Twarze i maski", (2000), "Wszyscy święci w święta polskie" (2003), "Pornografia" (2003). Nagrał także muzykę do spektakli teatralnych, której kompozytorami byli Zygmunt Konieczny, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Zbigniew Preisner.

Prowadzi działalność pedagogiczną w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie. Swoje doświadczenia pragnie przekazać młodzieży, poprzez piękno dawnych, wartościowych utworów.

Zaliczany do najbardziej znanych polskich pianistów. Jest człowiekiem skromnym, który nie dba o sławę. Ma bardzo wrażliwą duszę, ceni to co piękne i proste. Pamięta o mieście w którym urodził się i spędził swoją młodość. Powraca i włącza się w życie kulturalne Stalowej Woli. Muzykę płynącą spod jego palców można było słuchać wiele razy w Stalowej Woli, m. in. podczas Festiwalu Muzyki Organowej w Klasztorze Ojców Kapucynów, w maju 2005 roku z okazji obchodów 60 rocznicy nadania Stalowej Woli praw miejskich- niezapomniany "Wieczór z "Piwnicą pod Baranami" czy 21 stycznia 2007 roku na Noworocznym Koncercie Dobroczynnym na rzecz dzieci z Domu Dziecka "Ochronka" w Miejskim Domu Kultury. O swoich związkach z rodzinnym miastem mówi: "Gdziekolwiek znajdę się na świecie, jestem nie krakusem, tylko chłopakiem ze Stalowej Woli i dumny jestem z tego". Twórca muzyki do "Pieśni o Stalowej Woli”.

Miejsce wydarzenia

Logo: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

ul. Korsarzy 34
70-540 Szczecin

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus