Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Pod patronatem serwisu Gdzieco.pl (zobacz wszystkie).
Dodano: 2010-05-07 12:00:06

Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych 2010

2010-12-03 — 2010-12-05 Międzynarodowe Targi Poznańskie, Poznań

Sztuka na wyciągnięcie ręki Czy kupowanie gwiazdkowych prezentów może być łatwe, przyjemne i atrakcyjne cenowo? Może, a nawet powinno! Aby się o tym przekonać, wystarczy między 3 a...

Cena biletu: brak informacji

Sztuka na wyciągnięcie ręki

Czy kupowanie gwiazdkowych prezentów może być łatwe, przyjemne i atrakcyjne cenowo? Może, a nawet powinno! Aby się o tym przekonać, wystarczy między 3 a 5 grudnia br. przyjechać do Poznania na Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych. To miejsce, w którym od pięknych i unikatowych rękodzieł aż kręci się w głowie. A dylemat, co kupić bliskim na Boże Narodzenie zamienia się w rozterkę – które z prezentowanych arcydzieł wybrać.

 
Odbywający się już po raz siódmy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – największego organizatora targów w Polsce – Festiwal to miejsce, w którym piękno przybiera postać unikatowych bibelotów i ozdób, a zmysły dostają potężny zastrzyk emocji i wrażeń. To unikatowa galeria polskiego rękodzieła i sztuki użytkowej, gdzie swoją twórczość prezentują i sprzedają zarówno absolwenci i studenci akademii sztuk pięknych, artyści ludowi, regionalni rzemieślnicy, jak i utalentowani amatorzy.

Na Festiwalu można bezpośrednio od twórców kupić malarstwo, rzeźbę, grafikę, fotografię, a także ceramikę i szkło, różnorodną biżuterię (z bursztynu, srebra, szkła, koralików, drewna, filcu czy witraży), unikatowe ubrania, torebki i dodatki, galanterię, rękodzieło ludowe, ręcznie wykonane zabawki oraz wspaniałe ozdoby świąteczne w tym stroiki, szopki betlejemskie, ręcznie zdobione bombki, kartki i anioły. Innymi słowy wszystko, co cieszy oczy i stanowi idealny prezent bożonarodzeniowy. Niepowtarzalny, przyjazny artystom i publiczności nastrój towarzyszący ekspozycji sprawiają, że impreza przyciąga zwiedzających. z Polski i zagranicy.

Festiwal to nie tylko okazja do kupienia niepowtarzalnych, rzadko spotykanych w galeriach czy sklepach przedmiotów. To również sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Zwiedzający mogą wziąć udział w licznych warsztatach artystycznych z zakresu wyrabiania biżuterii, technik zdobienia decoupage, filcowania, zdobienia papieru pergaminowego czy wyrabiania ozdób choinkowych. Osoby, które same tworzą rękodzieło, odnajdą tu z kolei szeroką gamę przyborów i materiałów do twórczości plastycznej.

Festiwalowi co roku towarzyszy kiermasz żywności tradycyjnej z regionalnymi przysmakami i tradycyjnym polskim jedzeniem na którym można kupić wytwarzane przez drobnych rzemieślników według domowych receptur wędliny, wyroby mleczarskie, przetwory owocowe, miody czy różne gatunki piwa.

Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych w Poznaniu potrwa od 3 do 5 grudnia br. Godziny otwarcia:

piątek (3 grudnia) 12.00 - 19.00
sobota (4 grudnia) 10.00 - 19.00
niedziela (5 grudnia) 10.00 - 18.00

Więcej informacji i galeria zdjęć z ubiegłorocznego Festiwalu na: >www.festiwal.mtp.pl

Serdecznie zapraszamy!

Miejsce wydarzenia

Logo: Międzynarodowe Targi Poznańskie

Międzynarodowe Targi Poznańskie

ul. Głogowska 14
60-734 Poznań

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus