Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Pod patronatem serwisu Gdzieco.pl (zobacz wszystkie).
Dodano: 2009-08-17 18:16:53

Koncert A-HA - Foot Of The Mountain Tour 2009

2009-11-1720:00 , Łódź

Norweskie Trio z Nową Płytą “Foot Of The Mountain” znów w wielkiej trasie koncertowej Andromeda Art Group zaprasza na jedyny w Polsce koncert legendarnego zespołu...

Cena biletu: brak informacji

Uwaga! Do wygrania bilety na koncert A-HA.
Szczegóły poniżej


Zobacz także:

17 listopada 2009 - Łódź, Arena - godzina 20:00

Norweskie Trio z Nową Płytą “Foot Of The Mountain”
znów w wielkiej trasie koncertowej

Andromeda Art Group zaprasza na jedyny w Polsce koncert legendarnego zespołu A-HA, który odbędzie się 17 listopada w Arenie Łódź. Podczas koncertu, fani zespołu będą mieli niepowtarzalną okazję usłyszeć największe hity oraz utwory z najnowszej płyty Foot of The Mountain.

Wyznaczający trendy w muzyce zespół A-HA niewątpliwie wpisał się do historii muzyki POP. Założycielami oraz członkami grupy pozostają w niezmienionym składzie; wokalista Morten Harket, gitarzysta Paul Waaktaar-Savoy, oraz klawiszowiec Magne Furuholmen. Znani z przeboju Take On Me, który stał się jednym z hymnów lat 80-tych, norwescy królowie popu powrócili na światowe sceny odnosząc oszałamiającą serię sukcesów, występując na żywo oraz nagrywając wiele przebojowych albumów i singli. 17 listopada br. zespół zagra swój jedyny w Polsce koncert w Arenie Łódź, prezentując tym samym zupełnie nowe show, ze wszystkimi oczekiwanymi przez widzów atrakcjami muzycznymi.

Powstałe w Norwegii w 1982 roku trio zaliczane jest do wykonawców mieszanki rock, synth, pop oraz new wave. To jeden z niewielu zespołów z tego kraju, który odniósł wielki sukces na całym świecie. Mimo że zespół powstał w Norwegii, jego członkowie przenieśli się do Wielkiej Brytanii, żeby tam szlifować swoje umiejętności. Wydana w 1984 roku pierwsza płyta Hunting High and Low stała się ogromnym przebojem dzięki utworom Take on Me oraz tytułowemu Hunting High and Low. Ich dynamiczna muzyka porównywana była do brzmienia zespołu Duran Duran. Po debiucie Take On Me, który zrobił furorę na całym świecie, oraz rewolucyjnym jak na tamte czasy, komiksowym teledysku, Norwegowie odnosili sukces za sukcesem: 8 nagród MTV, 17 międzynarodowych hitów, 7 top albumów i tytułowa piosenka do filmu Jamesa Bond’a The Living Daylights.

Opublikowanie w 2000 roku albumu Minor Earth Major Sky po dziesięcioletniej nieobecności zespołu na scenie, pociągnęło za sobą triumfalne koncerty i występy na festiwalach, a nagrywane płyty kolejno potwierdzały ugruntowaną pozycję zespołu na scenie muzycznej. Album Lifelines, miał swoją premierę pod koniec kwietnia 2002 roku i już kilka dni później zdobył status Platynowej Płyty, a piosenka Forever Not Yours była absolutnym hitem, podbiła listy przebojów na całym świecie i dołączyła tym samym do historycznych, spektakularnych osiągnięć zespołu. W listopadzie 2005 roku zespół zaprezentował zupełnie nowy materiał, płytę Analogue, z promującym ją singlem Celice.

Na dziewiątej studyjnej płycie Foot Of The Mountain, która dostępna jest w Polsce już od 27 lipca, usłyszeć można wiele nawiązań do pierwszych albumów zespołu. Sławne trio osobiście stwierdziło, że jest to swoisty powrót do korzeni, czyli do klasycznego popu, dzięki któremu A-HA stało się jednym z najpopularniejszych zespołów na świecie, a ich albumy sprzedały się w ponad 36 milionach egzemplarzy! Foot Of The Mountain zawiera w sobie wszystkie najważniejsze cechy, które charakteryzują grupę: wysokie wokale, syntezatorowe smaczki, tęskne teksty i melancholijne brzemienia.

A-HA stylowo kształtuje swoją biografię nowymi, muzycznymi akcentami, brzmiąc swieżo i dynamicznie, co odpowiada wymogom nowoczesnej muzyki POP. Już 17 listopada, inaugurując sezon wydarzeń artystycznych w Arenie Łódź, zespół A-HA zaprezentuje na żywo wyjątkowe show, podczas którego usłyszeć będzie można pierwotne brzmienie grupy i oczywiście wielkie przeboje, jak Take On Me, The Sun Always Shines On TV, Hunting High And Low, Stay On These Roads i wiele innych.

Więcej Informacji na: >WWW.KONCERTY.AART.PL

Miejsce wydarzenia

Logo:

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus